Масажний стіл – це один з основних інструментів для будь-якого масажиста або фахівця з фізіотерапії. Він забезпечує комфорт і зручність для пацієнта, а масажисту дає змогу проводити процедури з високою ефективністю. Вартість такого столу може бути різною – в залежності від комплектації, матеріалу та функціональних можливостей.

Спробуємо розібратися, скільки ж може коштувати сучасний масажний стіл, і з чого складається ця ціна.

Три головні чинники вартості масажного столу

Ціна на масажний стіл може значно варіюватися і залежить від різних чинників. Фахівці виділяють три головних чинника, що впливають на це – матеріал, функціонал та компанія-виробник.

1. Матеріал

Одним із ключових моментів, що впливають на вартість масажного столу, вважається матеріал, з якого він виготовлений. Зазвичай, такі столи випускаються з дерева, алюмінію або інших металів.

Дерев’яні столи, як правило, дорожчі, оскільки вони мають більш привабливий, естетичний та дорогий зовнішній вигляд і надійну конструкцію. Їх середня вартість складає 12-15 тисяч гривень. Сталеві та алюмінієві масажні столи зазвичай легші та портативніші, що робить їх популярними серед фахівців, які надають послуги масажу на виїзді, проте виглядають вони не настільки естетично, через що їх середня ціна складає 10-12 тисяч гривень.

2. Функціонал та оснащення

Ще одним важливим фактором, що впливає на ціну, є функціональність і оснащення масажного столу. Деякі столи мають можливість регулювання висоти, нахилу і кута спинки, що дає змогу вибирати оптимальну позицію для процедури. Також на вартість впливає наявність додаткових аксесуарів – наприклад, підголівника, підлокітників або сумки для перенесення. Це може суттєво підвищити вартість столу – подекуди на 20-30 %.

3. Виробник

На ціну масажного столу певною мірою впливає і бренд. Відомі та шановані виробники зазвичай пропонують більш якісні та надійні вироби, але їхня вартість може бути на 15-20% вищою порівняно з менш відомими брендами, навіть якщо функціонально та візуально їх моделі нічим не відрізняються.

Ринкова конкуренція і вибір продавця (наприклад, якщо масажист використовує вироби лише конкретного бренда й не звертає увагу на інші) можуть суттєво вплинути на ціну оснащення масажного кабінету. Втім комфорт, в тому числі моральний, здатен позитивно позначитися на якості послуг й зробити такого фахівця більш затребуваним, а отже і вплинути на його прибуток.

Середня ціна на сучасний масажний стіл може коливатися від десяти до двадцяти та навіть тридцяти тисяч гривень, залежно від перерахованих вище факторів. Тому перед покупкою варто уважно вивчити особливості та характеристики різних моделей, щоб вибрати найбільш підходящу й оптимальну за ціною та якістю.