Масажне крісло та курс масажу у кабінеті фізіотерапевта – відмінне рішення багатьох проблем із м’язами та можливість тримати організм у тонусі. Проте це два кардинально різних рішення, що дають максимально різні результати.

Масажне крісло працює на основі спеціальних роликів, що імітують роботу масажиста. Можна самостійно запрограмувати пристрій та отримати розслаблення. Сам масаж у кріслі має сприятливий вплив, проте крісло ніколи не зможе замінити руки майстра та курс професійного масажу.

Чому масажний стіл кращий за крісло

Масаж, який роблять на спеціальному столі чи кушетці, зазвичай проводять курсом, по направленню лікаря, ставлячи певну лікувальну мету. У той час, як масажне крісло використовується здебільшого саме для розслаблення у домашніх умовах. Іноді без лікувальної потреби, просто для зняття втоми, напруги та задоволення, адже це дійсно приємно.

Між тим використовувати масажне крісло можна не завжди та не усім. Так, це не рекомендується дітям та людям похилого віку, адже масаж у такому разі треба проводити дуже обережно, щоб не спровокувати стрес для організму дитини, що не сформувався, або для ослабленого у літніх людей.

Ще один суттєвий мінус масажного крісла – це складність його експлуатації та дорогий ремонт. Техніка може вийти з ладу в той час, як масажний стіл – це більш просте та надійне обладнання. Для курсу фізіотерапії важлива регулярність, а при виходу з ладу крісла процедури доведеться зупинити.

Та найголовніше: масажні крісла не враховують індивідуальні особливості організму. Це можуть бути уроджені патології, ситуативні зміни та травми. В цьому випадку підійде лише масажна кушетка та досвідчений фахівець, який може розробити індивідуальний курс для конкретного випадку.

І наостанок ще декілька важливих порівнянь. Масажний стіл дозволить повністю розслабитися, адже у положенні лежачи зробити це простіше. Крісло ж впливатиме не так ефективно, адже в ньому сидять або напівлежать, і не всі м’язу будуть на сто відсотків розслаблені.

В результаті приходимо до висновку, що хоча масажне крісло й забезпечує гарний ефект, його результативність не можна порівнювати з професійним масажем. Тому при наявній фізичній необхідності в масажі та лікуванні краще звернутися до традиційного масажу на зручному масажному столі. Також важливо розуміти, що у масажу як такого є певні протипоказання – і направлення має виписувати лікар.