Надання масажних послуг передбачає створення спеціально обладнаного робочого простору, й головною його складовою є масажний стіл. Яким же повинен бути масажний стіл для професійного масажиста?

За станом масажного столу завжди треба стежити – він повинен утримуватися в чистоті, та якщо він вже виглядає непривабливо й відслужив своє, слід подумати про покупку нового. І тут важливо не помилитися з вибором.

Які бувають професійні столи для масажу

Масаж може бути лікувальним або розслабляючим, але незалежно від його виду клієнту має бути зручно. Саме тому більшість сучасних столів для професійного масажу роблять з виїмкою для голови. Так клієнт зможе максимально розслабитися, лежачи на животі. Якщо ж такої виїмки немає, використовують спеціальні валики, на які можна покласти голову.

Також залежно від того, як саме фахівець використовує масажний стіл виділяють наступні їх види: односекційні та з кількох секцій.

Перші підходять виключно для масажу, другі можна модифікувати та змінювати положення клієнта таким чином, щоб стіл можна було задіяти, наприклад, для мануальної терапії чи педикюру.

Сучасні масажні столи оснащують електроприводом, що дозволяє швидко змінювати положення столу. Також професійні масажні столи можуть відрізнятися в залежності від місця використання. Більш легкі моделі, які можна складати, підходять для виїзних масажів. Ті, що проводяться у масажному кабінеті, зазвичай більш міцніші та стійкіші. Вага такого столу може бути різною та залежить саме від того, як і де його використовують. Однак оптимальний варіант для салону – близько 20 кг.

Що відрізняє якісний масажний стіл

Стіл для професійного масажу повинен бути оббитий якісним матеріалом. Найкращий варіант – це ПВХ-шкіра. Вона легка та міцна, здатна витримувати тривале використання. Також такий матеріал має вологовідштовхувальні властивості, тому масажні масла не пошкодять оббивку та не залишаться брудними плямами.

За розмірами масажний стіл має бути широким та довгим, щоб клієнти з різною комплекцією могли почуватися там комфортно. Рекомендована довжина становить 2,5 м. Ширина має бути близько 80 см.

Також якісні масажні столи відрізняє наявність підставок для рук, що робить процедуру ще більш розслабляючою. Вкрай важливо, щоб висота столу легко регулювалася, що полегшує роботу масажиста, тому якісні моделі оснащують телескопічним регулювальником, який дозволяє змінювати висоту за кілька секунд.