Основа масажного стола чи кушетки є однією з найважливіших складових, адже від її якості залежить комфорт і зручність клієнта, а також довговічність використання цього приладдя.
Стільниці виготовляють з різних матеріалів, кожен з яких має свої особливості. Зазвичай це ДСП, OSB, натуральна деревина та метал. Тож які у них переваги і недоліки, і що краще обирати та коли? Спробуємо розібратися.
Масажний стіл з ДСП
Найлегший з матеріалів, що виготовляється з деревно-стружкових плит, які отримують шляхом пресування стружки різної форми. Моделі з такою основою бюджетні й легкі в транспортуванні, але пам’ятайте, що така стільниця витримає не більше 150 кг, тому радимо вибирати товщину основи мінімум 6 мм, а краще більше.
Масажний стіл з OSB (ОСБ)
Більш міцний матеріал, ніж ДСП. Стільниці виготовляють із дерев’яних тришарових плит, що спресовуються зі стружки, яка нашаровується перпендикулярно, утворюючи щільну основу. Така кушетка міцна і витримає до 180 кг.
Масажний стіл з натурального дерева
Ці основи виготовляють з бука, сосни або горіха, що є найміцнішими видами матеріалу. На відміну від ОСБ та ДСП такі кушетки більш дорогі, міцні та вважаються професійними. Їх широко використовують у медичних закладах, фітнес- і СПА-центрах, салонах краси. Головна їх перевага – в естетиці та екологічності.
Таку стільницю обробляють розчинами для захисту поверхні від вологи, плісняви та руйнування. Складні масажні столи легко витримують до 250, а стаціонарні – до 300 кг.
Масажні столи з металу
Не менш популярним матеріалом для масажних столів та кушеток є сталь та алюміній. Перший варіант – найважчий, але є чемпіоном з міцності та надійності. На таких столах можна виконувати абсолютно усі типи процедур, в тому числі реабілітаційний, мануальний та інші види масажів.
То що ж обрати?
Кожний з матеріалів масажного столу має свої переваги і недоліки. ДСП та OSB – найбільш бюджетні і легенькі, але найменш надійні. Дерево – естетично виглядає та екологічне, проте має найдорожчу вартість, а сталь – найдіна, але надто важка.
Тому, щоб зробити правильний вибір, враховуйте кілька факторів:
- Типи процедур: лікувальний масаж і антицелюлітні програми потребують активних рухів майстра і більшого фізичного впливу не лише тіло, а й на кушетку, тому для таких випадків краще підійде стіл із металу або дерева. Для татуажу, нарощування вій та дитячого масажу можна обрати легкі ДСП або ОСБ.
- Умови надання послуг: для виїзних процедур універсальний вибір – алюміній. Він легший за дерево і не поступається в міцності. Якщо працюєте з клієнтами невеликої ваги, можна зупинитися на OSB, а для «стаціонарних» умов сміливо обирайте сталь або дерево.
- Вагові категорії клієнтів: дерево і метал – міцні та витримують більше 250 кг. Варіанти з ДСП і OSB підійдуть тільки людям невеликої комплекції.
Враховуйте бюджет, особисті потреби та особливості людей і обирайте масажний стіл з відповідними характеристиками, який буде зручним і довговічним – для вас та комфортним і безпечним – для клієнтів.