Дерев’яні масажні столи часто використовуються при масажі та оздоровчих процедурах, але з часом вони можуть отримувати пошкодження. Пропонуємо кілька кроків щодо усунення пошкоджень дерев’яного масажного столу, які можна виконувати самостійно.
Перший крок – уважно огляньте пошкодження. Це може бути потертість лакового покриття, подряпина, вм’ятина, відкол або тріщина. Кожна з цих проблем вирішується по-різному.
Другий крок – це підготовка. Для виправлення ситуації вам знадобляться такі інструменти:
- наждачний папір (тонкий і грубий);
- клей для дерева;
- струбцина;
- шпаклівка;
- маленький ніж та лопаточка;
- лак та масло для дерева.
Після цього можна приступати до дій.
Грубий наждачний папір використовуйте, щоб прибрати скалки та зачистити поверхню від лакового покриття.
Якщо є тріщини, заповніть їх клеєм для дерева. Помістіть носик тюбика клею прямо у проріз або нанесіть його лопаткою. Міцно притисніть, а за потреби використовуйте струбцину, адже клей висихає доволі довго. Дайте висохнути відповідно до інструкцій на упаковці. Після цього пройдіться грубою, а потім тонкозернистим наждачним папером, щоб вирівняти поверхню, та нанесіть лак або олію, щоб оновити і захистити деревину. Після цього відполіруйте поверхню.
Якщо пошкоджені ніжки столу, перевірте – ослаблені вони чи зламані. Проклейте місця з’єднання, якщо проблема саме в цьому. Якщо ніжка зламана, повністю відкріпіть її, якщо це можливо, та склейте за допомогою струбцини й додайте додаткове армування – наприклад, просвердліть ніжку вздовж та додайте залізний штир або ж гвинти.
Технічне обслуговування
Щоб запобігти подальшим пошкодженням масажного столу, дотримуйтесь наступних інструкцій з технічного обслуговування:
- після кожного сеансу протирайте стіл м’якою серветкою, прибираючи пил, крем чи інші рідини, що використовуються під час процедур;
- регулярно оновлюйте захисне покриття, протирайте поверхню змощеною маслом тканиною;
- уникайте використання твердих матеріалів, які можуть пошкодити поверхню;
- не використовуйте масажний стіл для пацієнтів, вага яких перевищує ту, що зазначена в інструкції.
Усунення пошкоджень дерев’яного масажного столу – це нескладний процес, але він вимагає старанності та систематичності. За допомогою правильних інструментів і методів ви зможете підтримувати свій масажний стіл у хорошому стані протягом тривалого часу, та найголовніше – ремонтувати його самостійно, економлячи гроші. Проте сильні пошкодження вимагають участі фахівця – не забувайте про це.